Rekuperacja

REKUPERACJA

Nowoczesne mechaniczne systemy wentylacji…

System rekuperacji zapewnia odzysk energii cieplnej z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. .

Świeże powietrze zewnętrzne zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Potem nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim. Cały proces przebiega bezgłośnie i z minimalnym zużyciem energii.

W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych, a wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Zaletą systemu wentylacji mechanicznej jest możliwość zastosowania odzysku ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i zdecydowanie poprawić jakość powietrza i komfort życia.

Zobacz jak działa system wentylacji mechanicznej PE-FLEX.

źródło: http://peflex.pl

Efektywny, dobrze zaprojektowany i wykonany system rekuperacji zapewnia ciągłą obecność w domu świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien, o każdej porze roku.

  • oszczędności na ogrzewaniu nawet do 50%
  • oszczędności na wydatkach inwestycyjnych – dużo niższe zapotrzebowanie energetyczne

System rekuperacji funkcjonuje zamiast wentylacji grawitacyjnej, co oznacza, że w domu z rekuperacją nie buduje się już kominów wentylacyjnych. Konieczne natomiast jest pozostawienie komina spalinowego do pieca i kominka. Jeżeli system grzewczy oparty będzie na pompie ciepła, komina nie jest potrzebny. Aktualnie uważa się, że przy obecnych technologiach budowania domów (ciepłe i szczelne ściany i okna), nie można zbudować nowoczesnego, energooszczędnego domu bez rekuperacji.

Skontaktuj się z nami a my zaproponujemy system optymalny dla Twoich potrzeb.