Fotowoltaika

ENERGIA SOLARNA – POBIERAJ PRĄD Z FOTOWOLTAIKI

Technologia fotowoltaiczna jest nie tylko metodą na zakup tańszego prądu. Jest źródłem energii darmowej. Każda wytworzona we własnej mikroinstalacji ilość energii elektrycznej może zostać na miejscu zużyta.

Instalacja fotowoltaiczna jest trwałą, długookresową inwestycją, która ustrzeże Cię przed podwyżkami cen prądu, przyczyniając się jednocześnie do ochrony naszego środowiska. Mówiąc o oszczędnościach należy wspomnieć iż spadają  opłaty przesyłowe związane ze zmniejszeniem ilości kupionej, a więc i przesłanej przez operatora energii elektrycznej.

Część energii w domu zużywana jest przez całą dobę. Od prozaicznych – jak lodówka, po coraz częściej stosowane technologie przyjazne środowisku – rekuparator, pompa ciepła czy wentylacja mechaniczna. Działają przez całą dobę, więc w ciągu dnia koszt zużywanych przez te urządzenia energii możemy zminimalizować. W ciągu dnia pracują również urządzenia w kuchni, większość AGD – sprzęt kuchenny, odkurzacz, pralka, zmywarka czy kosiarka do trawy to wszystko są urządzenia konsumujące energię których zapotrzebowanie na prąd przynajmniej częściowo może zostać zaspokojone przez własną elektrownię fotowoltaiczną.

Dobrze dobrana instalacja PV obniża koszty związane z zapotrzebowaniem na energię nawet o połowę. Dzięki temu, że wytworzona energia zostaje skonsumowana, a nie oddana do sieci, wartość każdej wytworzonej 1 kWh równa jest kwocie, której Inwestor nie musiał wydać na jej zakup od swojego operatora, powiększonej o bezpośrednio z nią powiązanej opłacie dystrybucyjnej. Dodatkowo istnieje szereg programów wspierających finansowa przedsięwzięcia OZE. Podstawowym jest ruszający w 2014 roku Program „Prosument”, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tego programu każda instalacja fotowoltaiczna otrzyma wsparcie w wysokości 40% całkowitej wartości.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, doświadczonej kadrze oraz komponentach światowej klasy firm, jesteśmy przygotowani do kompleksowej budowy instalacji fotowoltaicznych od małych instalacji domowych po komercyjne farmy fotowoltaiczne. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie ofertę.