Montaż Pomp Ciepła

Instalacja pompy ciepła daje znaczne oszczędności kosztów ogrzewania. Zachęcamy więc do zapoznania się ze szczegółami montażu pomp ciepła.

Montaż pompy ciepła to kluczowy krok podczas budowy instalacji centralnego ogrzewania. Profesjonalnie dobrana oraz zamontowana pompa ciepła gwarantuje stabilną i tanią eksploatację. Nasi instalatorzy posiadający wieloletnie doświadczenie sprawią, że cały proces instalacyjny przebiegnie bez problemowo. Przed instalacją pompy ciepła służymy kompleksowym doradztwem w zakresie projektu oraz wykonawstwa całego układu grzewczego budynku.

Planowanie Instalacji

Chętnie umówimy się z Państwem na rozmowę i przedstawimy wszystkie aspekty dotyczące planowania instalacji. Gruntownej analizie poddany zostanie stan systemu grzewczego, budynku oraz otoczenia (działka, położenie), aby dobrać jak najbardziej odpowiednią pompę ciepła.

Dobór Pompy Ciepła

W zależności od zapotrzebowania grzewczego obiektu dobieramy właściwą pompę ciepła. Analizujemy warunki instalacji – ogrzewana powierzchnia użytkowa, rodzaj instalacji grzewczej – ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejniki oraz powierzchnia działki. Nasz fachowiec dobiera odpowiednią pompę ciepła, która będzie w 100% odpowiadała zbadanej wcześniej charakterystyce. W przypadku obiektów nie posiadających wolnej przestrzeni działki pod odwierty dla dolnych źródeł ciepła zaproponujemy bardzo wydajne powietrzne pompy nieodbiegające charakterystyce głębinowym pompą ciepła.

Realizacja Montażu Pomp Ciepła

Po zaprojektowaniu instalacji oraz złożeniu zamówienia, pompa ciepła wraz z doposażeniem zostaje zamontowana na miejscu przez naszych wykwalifikowanych instalatorów. W chwili gdy zakończymy prace wiertnicze – odwierty pod kolektory dolnego źródła energii i doprowadzimy rurociągi sond do budynku, przystępujemy do instalacji pompy ciepła. Pompa ciepła zostaje umieszczona w budynku i podłączona do instalacji. Powierzchnia kotłowni zależy od rodzaju instalacji, ale zazwyczaj zajmuje bardzo mało miejsca. Niemniej jednak warto zaprojektować wcześniej pomieszczenie w którym będzie się mieściło serce węzła grzewczego, tak aby zmieściły się tam wszystkie urządzenia i był do nich swobodny dostęp. Instalacja grzewcza z pompą ciepła to nie tylko sama pompa ciepła – niezbędny jest też zasobnik ciepłej wody użytkowej. Kolejnym często montowanym elementem jest bufor, czyli najprościej mówiąc magazyn wody grzewczej, który pozwala w pełni wykorzystać dwutaryfową energię elektryczną i jest niezbędny w przypadku mieszanych systemów grzewczych – podłogówka, ogrzewanie ścienne i grzejnikowe. Oprócz pompy ciepła i zbiorników montujemy armaturę i niezbędne akcesoria. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu instalacyjnym, mają Państwo 100% gwarancję jakości instalacyjnej.

Uruchomienie Pompy Ciepła

Po przebudowie lub wykonaniu instalacji grzewczej Państwa pompa ciepła zostaje uruchomiona oraz optymalnie zaprogramowana przez nasz serwis. Państwo zostaniecie przeszkoleni z obsługi urządzenia. W razie dodatkowych pytań pozostajemy zawsze do usług. Będą Państwo zaskoczeni jak cicho 9 wydajnie pracuje nowoczesna pompa ciepła.